Kuzey Kore’den ABD’ye tehdit

Kuzey Kore devlet medyasında yer alan haberde, Güney Kore'deki bir askeri üsse inen ABD'ye ait B-52 bombardıman uçağının Kore Yarımadası'ndaki ABD stratejik varlıklarının "ilk hedefi" olacağı yönünde bir uyarı yapıldı.

Yayın: 22.10.2023 - 21:48

64 kez okundu

Kuzey Kore’den ABD’ye tehdit

Kore Merkezi Haber Ajansı (KCNA) tarafından yayımlanan habere göre, B-52 bombardıman uçağının, Seul Uluslararası Havacılık ve Savunma Fuarı (ADEX) sırasında Kore Yarımadası’ndaki bir hava üssüne inişi eleştirildi. Haberde, ABD’nin Kore Yarımadası’na konuşlanan stratejik varlıklarının “yıkımın ilk hedefi” olacağı ifadesine yer verildi.

Kuzey Kore’nin nükleer savaş provokasyonlarının daha tehlikeli bir seviyeye ilerlediğine dikkat çekilen haberde, Kuzey Kore’nin bu duruma “uygun bir karşılık” vereceği belirtildi. Aynı zamanda, ABD’nin yanlış adımlarının Amerika’yı kritik bir duruma yaklaştıracağının altı çizildi.

Kuzey Kore’nin bu tür açıklamaları, Kore Yarımadası’ndaki tansiyonun yüksek olduğu bir dönemde yapılan bir uyarıdır ve uluslararası ilişkileri daha da germektedir. Bu tür haberler, bölgedeki diplomatik çözüm çabalarını zorlaştırabilir ve uluslararası toplum tarafından yakından izlenmelidir.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap