LBO’dan Dünya Çocuk Günü Özel Konseri

Lefkoşa Belediye Orkestrası (LBO) ve LBO Gençlik Korosu, Dünya Çocuk Günü'ne özel bir konserle kutladı.

Yayın: 01.06.2024 - 09:48

35 kez okundu

LBO’dan Dünya Çocuk Günü Özel Konseri

Rauf Denktaş Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konser, şehrin müzikseverlerini büyüledi. Orkestra şefliğini Oskay Hoca’nın, koronun şefliğini ise Hare Yakula’nın üstlendiği etkinlikte, Minikler Korosu, Yıldızlar Korosu ve Gençlik Korosu, Lefkoşa Belediye Orkestrası ile birlikte sahne aldı. Konserin finalinde ise “Çocuklar Barışla Doğsun” adlı parçada, konuk çocuk koristler LBO çocuk korolarına eşlik etti.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, konuşmasında çocukların muhteşem performansını vurgulayarak, Dünya Çocuk Günü’nde alkışlanmayı hak ettiklerini belirtti.

Harmancı, LBO Çocuk Korosu’nun 80’den fazla üyesine ulaşmasının önemine dikkat çekerek, koro şefi Hare Yakula’nın her çocukla bire bir ilgilendiğini ve kuruluşlarından bu yana büyük bir gurur kaynağı olduklarını dile getirdi. Ayrıca, konserin düzenlenmesinde büyük emeği olan LBO Sorumlusu Direnç Sarıca’ya da teşekkür etti.

Başkan Harmancı, sözlerini “Umarım tüm dünya çocukları, bu akşamki gibi şarkı söyleyebilir, gülebilir ve eğlenebilir; Gazze’deki, Refah’taki çocuklar da mutlu olabilir” diyerek tamamladı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap