Londra’dan Kuzey Kıbrıs’a bisiketle geldiler

29 gün boyunca dört ülke üzerinden pedallarını çevirerek, 3,600 kilometrelik bir yolculukla çocukluk çağı kanserlerine dikkat çekmek ve tedavi görenlere destek olmak amacıyla yola çıkan Ceyhun Uzun ve Ryan Mckinlay, Londra'dan başladıkları bisiklet yolculuklarını Yedidalga'da tamamladılar.

Yayın: 21.10.2023 - 18:54

42 kez okundu

Londra’dan Kuzey Kıbrıs’a bisiketle geldiler

Girne Limanı’nda bu sabah Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından karşılanan ikili, Kuzey Kıbrıs’ta 75 kilometre daha pedallayarak Yedidalga’ya ulaştılar. Yedidalga’da da coşkulu bir karşılama ile karşılanan Uzun ve Mckinlay, basına bir açıklama yapma fırsatı buldular.

Ceyhun Uzun ;

2016 yılında kızları Tanyel Uzun’u kanser nedeniyle kaybettikten sonra eşi Gülay Uzun ile birlikte “Tanyel’s Smile” (Tanyel’in Gülüşü) vakfını kuran Ceyhun Uzun, KKTC’de kanser tedavisi gören çocuklar ve ailelerine yardım eli uzatıyor. Uzun, kızlarının sevdiği Yedidalga’yı ziyaret etmek amacıyla Londra’dan bisikletle yola çıktıklarını belirtti.

Londra’da polis memuru olarak görev yaptığını ve bu yolculuk sırasında İngiliz meslektaşı Ryan Mckinlay’ın kendisine eşlik ettiğini ifade eden Uzun, Fransa, İtalya, Yunanistan ve Türkiye’den geçerek Yedidalga’ya ulaştıklarını dile getirdi. Ayrıca, eşi Gülay Uzun ve Ryan Mckinlay’in annesi Rachel Mckinlay’in de bu yolculukta yanlarında olduğunu belirtti.

Yerel Green Pedal Kulübü’nün kendilerine 75 kilometrelik bu son etapta eşlik ettiğini söyleyen Uzun, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar dahil olmak üzere kendilerine destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Ryan Mckinlay ;

Ryan Mckinlay, yolculuklarının inanılmaz bir deneyim olduğunu vurgulayarak, kansere karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Tanyel’s Smile vakfını kuran Uzun çiftinin yanında olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Erhan Bolkan ;

Green Pedal Bisiklet Spor Kulübü Derneği Başkanı Erhan Bolkan, Kıbrıs etabını düzenlediklerini ve bu süreçte tüm kesimlerden ve kulüplerden destek gördüklerini belirtti.

Etkinlikle ilgili duyuru yapıldığında, Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu’nun kaydını yaptırdığını belirten Bolkan, yaklaşık 100 bisikletçinin bu kıymetli projenin bir parçası olduğunu ifade etti.

Olgun Amcaoğlu ;

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, kanserle ilgili farkındalığın spor yoluyla artırılmasının son derece değerli olduğunu ifade etti. Kısa bir açıklama yaparak, bu tür farkındalık çalışmalarının kültürel etkinliklere de olumlu bir şekilde yansımasını diledi.

Amcaoğlu, “70-75 kilometrelik bir mesafeyi bisikletle kat ettik. Eğer daha fazla mesafe olsaydı, aynı amaç doğrultusunda devam eder, çünkü bu, büyük bir anlam taşıyor.” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap