Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Gazze için mektup

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Teşkilatı (DST) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus'a, Gazze'deki insani durum ve sağlık hizmetlerinin güvence altına alınması gerekliliği konusunda bir mektup gönderdi.

Yayın: 26.10.2023 - 16:27

294 kez okundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Gazze için mektup

Koca, Gazze’de verilecek sağlık hizmetlerinin güvence altına alınması gerektiğini vurgulayarak, bu konuda DST’nin sorumluluk üstlenmesi gerektiğini ifade etti.

Bakan Koca, Gazze için alınması gereken önlemleri Genel Direktör Tedros’a hatırlatmak amacıyla “4 farklı dilde” bir mektup yazdı.

GAZZE İÇİN DAHA FAZLASI MÜMKÜN

Sağlık Bakanı Koca, mektubunda Gazze’deki insani durumu ve sağlık hizmetlerinin ciddi zorluklarla karşı karşıya olduğunu belirterek, “Gazze’de hayat koşulları son iki haftadan beri aşırı derecede zorlu savaş koşulları altında devam ediyor. Masum sivillerin hayatlarını kaybettiği, yaralı çocukların sağlık hizmetlerine erişemediği bu bölge için yapabilecekleriniz, bugüne kadar gerçekleştirdiklerinizden çok daha fazlasını içerir” şeklinde ifade etti.

SAĞLIK HİZMETLERİ KONUSUNDA TÜRKİYE ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIR

Sağlık Bakanı Koca, Türkiye’nin savaşın mağdurları arasında yer alan hasta çocuklar dahil olmak üzere Gazze’ye gerekli sağlık hizmetlerini ulaştırmak ve yaralıları tedavi etmek için hazır olduğunu ve bu amaçla gerekli hazırlıkları gerçekleştirdiğini vurguladı. Türkiye’nin Gazze’deki insani duruma yardım etme konusundaki kararlılığını ifade etti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap