Şampiyon Melekler Anıtı için yarışma başladı

Dün Gazimağusa Belediyesi'nde gerçekleştirilen bir toplantıda, Gazimağusa Belediyesi, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) ve Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği'nin birlikte düzenlediği "Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Melekler Anıtı, Ulusal Mimari, Peyzaj ve Plastik Sanat Eseri Yarışması" duyurusu yapıldı.

Yayın: 14.11.2023 - 13:33

157 kez okundu

Şampiyon Melekler Anıtı için yarışma başladı

Gazimağusa Belediyesi’nin açıklamasına göre, toplantıya Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, Proje, Bayındırlık, İmar Birimi Amiri Abide Başman Eryaşar, KTMMOB Başkanı Tunç Adanır, Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya, Genel Sekreter Osman Akın ve Belediye Meclis Üyeleri Erhun Şahali ile Şükrü Demirbaş katıldı.

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, yaptığı konuşmada, Mağusa’da önemli bir adım atıldığını belirterek, projeye katkı koyan herkese teşekkür etti. Başkan Uluçay, Melekler Anıtı ve anıt mezarlık projelerinde zamanlama konusunda sorun yaşanmadığını ifade ederek, Şampiyon Meleklerin Mağusa’da unutulmayacağını vurguladı.

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Başkanı Ruşen Yücesoylu Karakaya, toplantının yarışma başvurularının başladığı duyurusu niteliğinde olduğunu belirterek, projenin amacının Şampiyon Meleklerin anısına farkındalık yaratmak olduğunu söyledi. Karakaya, projenin Mağusa’da büyük etki bırakacağına inandığını ifade ederek, en güzel eserin seçileceğine dair güvenini dile getirdi.

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Başkanı Tunç Adanır ise yarışma ile ilgili çalışmaların bir süredir devam ettiğini belirterek, Mağusa’ya ve ülkeye melekleri unutturmayacak bir eser kazandırılacağını söyledi. Adanır, yarışma başvurularının 6 Şubat’ta sona ereceğini ve proje teslim tarihinin 27 Şubat olduğunu açıkladı. Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği Melekler Anıtı Yarışması ile ilgili detaylara Gazimağusa Belediyesi’nin sosyal medya hesapları ve web sitesinden ulaşılabileceği bildirildi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap