Serdar Denktaş: Ülkemizdeki pek çok yeniliğin öncüsü oldum

Demokrat Parti'nin (DP) eski Genel Başkanı Serdar Denktaş, Ali Baturay'ın Markaj programının konuğu olarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Yayın: 25.10.2023 - 17:12

59 kez okundu

Serdar Denktaş: Ülkemizdeki pek çok yeniliğin öncüsü oldum

Denktaş, ülkedeki büyük boşluğun kendisini ses çıkarmaya ve bir farkındalık yaratma konusunda harekete geçirdiğini belirterek, “Ülkede büyük bir boşluk var. Büyük bir umutsuzluk var. Umutsuzluğun getirdiği umursamazlık var. Bu umutsuzluğu ve umursamazlığı kırabilmek için bir uğraş içindeyim. Vatandaşlardan da çık bir şeyler yap diye telefonlar ve mesajlar alıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığına adaylık süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Denktaş, seçimlere daha iki yıl olduğunu ve bölgesel ile küresel dinamiklerin neleri göstereceğini bilmenin zor olduğuna dikkat çekti. Denktaş, “Cumhurbaşkanlığına adaylığı günü geldiğinde değerlendireceğim ama şimdi vatandaştaki umudu dışarı çıkarmaya çalışıyorum. Çünkü ben bu devlete gerçekten inananlardanım. Devleti geleceğimizin teminatı olarak görüyorum. Aynı zamanda bir miras olarak da görüyorum” şeklinde konuştu.

Denktaş, umutsuzluğu gördükçe, şikayetleri duydukça üzüldüğünü ve bir şeyler yapmak istediğini ifade ederek, geleceğe yönelik hedefler belirlemenin önemine vurgu yaptı ve farkındalık yaratmaya çalıştığını belirtti.

BÜTÇENİN YÜZDE 86’SININ MAAŞ VE SOSYAL TRANSFERLERE GİDEN BİR ÜLKEDE İLERLEME SAĞLANAMAZ

Serdar Denktaş, ülkedeki ekonomik koşulları ve iş imkanlarını değerlendirirken, “Ülkede bütçenin yüzde 86’sı maaşlara ve sosyal transferlere gittiği müddetçe ilerleme sağlanamaz. Yeni iş kurmak isteyen gençlere hiçbir yardımda bulunmuyoruz, bunun yerine bir takım engeller çıkarıyoruz. Yerli üreticiyi desteklemiyoruz. Örneğin harnup değerlendiremiyoruz, yetiştirici satacak yer bulamıyor. Oysa ki harnubun kendisi de çekirdeği de tozu da para eder. Özel şirketler ilgilendiğinde fiyatı 2 katına çıkıyor. Bizim üreticimiz kaderiyle baş başa bırakılmamalı” şeklinde konuştu.

ÜLKEDEKİ PEK ÇOK YENİLİĞİN ÖNCÜSÜ OLDUM

Serdar Denktaş, kendisine yönelik eleştirilere yanıt vererek, 32 yıllık siyasi kariyeri boyunca ülkeye pek çok yenilik getirdiğini ve bu yeniliklerin öncüsü olduğunu ifade etti. Medya özgürlüğü, ekonomik imkanlar ve bütçe gibi konularda yaptığı çalışmalara vurgu yaparak, bu deneyimle sesini çıkarmaması gerektiğini belirtti.

REÇETE USULSÜZLÜĞÜNE DEĞİNDİ

Serdar Denktaş, reçete usulsüzlüğü konusunda yasaların önce herkesi suçlu olarak kabul ettiğini ve daha sonra suçsuzluğun ispat edilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, Denktaş, tüm eczacıların itham altında olduğunu ifade ederek, bu durumun büyük bir hata olduğunu ve suçlu olanın hızla bulunup cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap