Sıcak hava dalgası geliyor: Hava sıcaklığı iç kesimlerde 46 dereceye kadar yükselecek

Ülkemizi etkisi altına alacak olan bir sıcak hava dalgası haberi geldi. Meteoroloji Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki günlerde iç kesimlerde 43 ila 46 dereceye kadar yükselecek olan sıcaklık, ülkenin genelinde yaklaşık 2 gün boyunca etkili olacak.

Yayın: 11.06.2024 - 16:19

32 kez okundu

Sıcak hava dalgası geliyor: Hava sıcaklığı iç kesimlerde 46 dereceye kadar yükselecek

13 Haziran Perşembe günü saat 12.00’den itibaren başlayacak ve 15 Haziran Cumartesi günü saat 15.00’e kadar devam edecek olan bu sıcak hava dalgası, mevsim normallerinin oldukça üzerinde seyredecek. İç kesimlerde beklenen sıcaklık, normalin 10 ila 12 derece üzerinde olacak ve 43 ila 46 derece arasında seyredecekken, sahil bölgelerinde ise 37 ila 40 derece arasında olması tahmin ediliyor.

Bu sıcak hava dalgasının getirebileceği olumsuzluklara karşı yetkililer ve vatandaşlar tedbirli olmalıdır. Özellikle arazi ve orman yangınları ile sıcak çarpması gibi risklerin artabileceği bu dönemde, güneş altında 12.00 ile 16.00 saatleri arasında çalışmaktan kaçınılmalı ve gerekli önlemler alınmalıdır.

Vatandaşların su tüketimine dikkat etmeleri, serin ve gölgeli yerlerde vakit geçirmeleri, mümkünse dışarıda fiziksel aktivitelerden kaçınmaları önemlidir. Ayrıca, evcil hayvanların da bu sıcaklıkta korunması ve suyunun sürekli olarak temin edilmesi gerekmektedir.

Bu süreçte toplumun sağlığını korumak için gerekli önlemleri almak, acil durumlarda yetkililere başvurmak ve komşuların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak önemlidir.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap