Su sistemi temizlik çalışması sırasında hasar gördü…Ercan’dan Güvercinlik’e kadar olan bölgeye su verilemiyor

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Değirmenlik Belediyesi'nin Ercan Havaalanı çevresinde gerçekleştirdiği temizlik çalışmaları sırasında, KKTC'ye su temin projesi kapsamında kullanılan içme suyu sistemine zarar verildiğini duyurdu.

Yayın: 10.07.2024 - 15:10

94 kez okundu

Su sistemi temizlik çalışması sırasında hasar gördü…Ercan’dan Güvercinlik’e kadar olan bölgeye su verilemiyor

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, arızanın güney hatlarını besleyen içme suyu sistemine etki ettiği ve bu nedenle KKTC’nin güney kesimindeki bazı bölgelere su temininin geçici süreyle durdurulduğu belirtildi. Arızadan en fazla etkilenecek bölgelerin Kırklar, Dilekkaya, Kırıkkale, Erdemli, Yiğitler, Akıncılar, Türkmenköy, Akdoğan, Beyarmudu, Çayönü ve Güvercinlik olduğu ifade edildi.

Açıklamada, su kesintisinin bugün başlayacağı ve onarım çalışmalarının en kısa sürede tamamlanması için ekiplerin çalışmalara başlayacağı bilgisi verildi. Bu süreçte, yerel içme-kullanma suyu kaynaklarından su temin edileceği ve halkın su kullanımını bilinçli bir şekilde yapması gerektiği vurgulandı. Süreç boyunca halkın ve belediyelerin bilgilendirilmesinin basın yoluyla sağlanacağı belirtildi.

Ayrıca, yapılacak kazı, bakım-onarım ve temizlik çalışmalarında Su İşleri Dairesi ile koordinasyon içinde olunması gerektiği vurgulandı ve güzergahlar hakkında detaylı bilgi alınmasının önemine dikkat çekildi, böylece gelecekte benzer arızaların önüne geçilebileceği ifade edildi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap