Texas’ta Beryl Kasırgası 1 milyonu aşkın hane ve iş yerini elektriksiz bıraktı

Beryl Kasırgası'nın ABD'nin Texas kıyılarına ulaşmasıyla birlikte, bölgede şiddetli etkiler gözlendi ve önemli hasarlara yol açtı. Merkezi Houston olan Texas eyaletinde, kasırganın neden olduğu şiddetli rüzgarlar ve yağışlar sonucunda caddeler su altında kaldı.

Yayın: 08.07.2024 - 19:39

61 kez okundu

Texas’ta Beryl Kasırgası 1 milyonu aşkın hane ve iş yerini elektriksiz bıraktı

Elektrik ve doğal gaz sağlayıcısı CenterPoint Energy, kasırga nedeniyle bölgedeki bir milyondan fazla ev ve iş yerinde elektrik kesintisi yaşandığını duyurdu.

ABD Ulusal Hava Durumu Servisi (NWS), Karayipler bölgesinden gelen ve “kategori 1” şiddetinde Texas kıyılarına ulaşan Beryl Kasırgası’nın yarın “tropik depresyon” seviyesine düşebileceğini bildirdi. Houston’daki iki havalimanında ise FlightAware sitesine göre 1000’den fazla uçuş iptal edildi.

Texas sahilindeki halk, kasırga tehdidiyle başa çıkmak için önlemler aldı. Evlerinin ve iş yerlerinin camlarını tahtalarla kapatan vatandaşlar, sahil kasabalarında bulunanlar ise tahliye emri sonrası güvenli bölgelere yönlendirildi.

Kasırganın etkisi altındaki diğer bölgelerde de hayat kayıpları yaşandı. Grenada Adası’nda 3 kişi, St. Vincent ve The Grenadines’te 1 kişi ve Venezuela’da 3 kişi hayatını kaybetti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap