Ticaret bakanlığı operasyonları: Ekmek arasından 1 kilo altın çıktı!

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, Mersin Limanı, Kapıkule ve Habur Gümrük Kapıları’nda kaçakçılığı önleyerek 112,5 milyon liralık kaçak eşya ele geçirdi.

Yayın: 10.03.2024 - 00:47

104 kez okundu

Ticaret bakanlığı operasyonları: Ekmek arasından 1 kilo altın çıktı!

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, üç farklı noktada gerçekleştirdikleri operasyonlarda, toplam 112,5 milyon lira değerinde kaçakçılığın önüne geçti. Ekmek arasına gizlenmiş 1 kilo külçe altın da ekiplerin dikkatinden kaçmadı.

Mersin Limanı’ndaki operasyonda şüpheli bir konteyner takibe alındı. Konteynerde, beyan edilmemiş 59 bin 600 elektronik nargile(puff), 19 bin 450 kilogram menteşe ve 101 bin 520 dereceli gözlük ele geçirildi. Kaçak eşyaların piyasa değerinin yaklaşık 75 milyon lira olduğu belirlendi.

gümrük ekiplerince bulunan altın

Kapıkule Gümrük Kapısı’ndaki operasyonda ise Türkiye’ye giriş yapmak üzere olan otobüsteki bir şüpheli takibe alındı. Detaylı aramalar sonucunda şüpheli şahsın çantasında, şeffaf poşetlere sarılmış paketlerde yaklaşık 22 kilogram kokain cinsi uyuşturucuya rastlandı. Uyuşturucunun tahmini değeri 35 milyon lira olarak belirlendi.

Habur Gümrük Kapısı’ndaki operasyonda ise Irak’tan gelen bir yolcu takibe alındı. Yolcunun elindeki ekmek poşetinde yapılan aramada, ekmeğin arasına gizlenmiş külçe şeklinde 1 kilogram altına rastlandı. Altının piyasa değeri yaklaşık 2 milyon 400 bin lira olarak belirlendi. Bir kişi gözaltına alındı.

Üç operasyonda 112,5 milyon liralık kaçakçılığın önlenmesiyle ilgili görüntüler Ticaret Bakanlığı tarafından paylaşıldı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap