Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Erbil’de törenle karşılandı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak ziyareti çerçevesindeki Bağdat programlarını tamamlayıp ardından Erbil'e geldi.

Yayın: 23.04.2024 - 09:13

119 kez okundu

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Erbil’de törenle karşılandı

Erbil Uluslararası Havalimanı’nda Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ve Başbakanı Mesrur Barzani tarafından törenle karşılandı.

Törende protokol ile selamlaşan Erdoğan, Başkan Barzani ve Başbakan Barzani ile basın mensupları için poz verdi. Daha sonra IKBY heyetiyle de selamlaşarak töreni tamamladı.

Ulusal ve uluslararası birçok basın mensubunun izlediği törenin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başkanlık Sarayı’na doğru hareket etti.

Erdoğan’a ziyaretinde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan, Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar da eşlik etti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap