Ünlü modacılar Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal Türkiye’ye dönüyor

Ünlü modacılar Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal, Kuzey Kıbrıs’taki deneyimlerinin ardından Türkiye’ye geri dönme kararı aldı.

Yayın: 11.05.2024 - 23:51

163 kez okundu

Ünlü modacılar Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal Türkiye’ye dönüyor

Ünlü modacılar Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Türkiye’ye dönme kararı aldı. Mayruk ve Şansal, KKTC’de yaşadıkları sorunların ardından atölyelerini kapatarak ve yatırımlarını çekerek Türkiye’ye geri dönüyor.

KKTC’de yaşadıkları deneyimleri Semra Topçu’nun “İkinci Yüzyıl Kehanetleri” programında paylaşan Şansal, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin son yıllarda yaşadığı sorunlar nedeniyle artık ülkemize geri dönme kararı aldık. Bütün atölyelerimizi kapattık, yatırımlarımızı çekiyoruz. Taşınmazlarımızı da satılığa koyduk. Servetimizi toparlayıp ülkemize, vatanımıza geri dönüyoruz” dedi.

barbaros şansal yıldırım mayruk ile beraber kararını ebru topçu’nun programında açıklıyor

Mayruk ve Şansal, 2015 yılında İstanbul’da düzenlenen bir müzayede ile evlerindeki eşyaları satarak KKTC’ye yerleşmişlerdi. Ancak son yıllarda yaşanan sorunlar ve bürokratik zorluklar, Türkiye’ye geri dönme kararlarını etkiledi.

Barbaros Şansal, bir röportajında KKTC’deki deneyimlerini detaylı bir şekilde anlattı. “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin son yıllarda yaşadığı sorunlar nedeniyle artık burada işler yürümüyor. Niteliksiz ve liyakatsiz insanlarla karşılaştık. Bürokrasi sorunları ve kaba muameleler bizi zor durumda bıraktı” şeklinde konuştu.

Tam açıklama şu şekilde:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yerleşmek ve emekli olmak benim değil Yıldırım Bey’in fikriydi. Çok yoruldu Türkiye’den, çok üzüldü. Biz onun talepleri doğrultusunda arazimizi Kıbrıs Cumhuriyeti vatandaşından aldık. Evimizi yaptık, atölyemiz var. Biz şundan yorulduk; maalesef Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin işler yürümüyor. Niteliksiz ve liyakatsiz çok insan var. Kaba muamelelere maruz kalmaya başladık.

Sabah Sayın Metin Feyzioğlu, Yıldırım Bey’i aradı özür diledi ve şunu söyledi; ‘Benim özel kalem müdürümün numarası bu, ne talep ediyorsanız evinizden çıkmadan yapılacak.’ Yıldırım Bey de nazik adam ‘Biz hayatta hiç ayrıcalık talep etmedik, böyle bir talebimiz yok. Teşekkür ederim’ dedi, kapattı telefonu. Burada yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bilir, bu muhaceret, ikamet meseleleri, taşınmaz mal alma işlemleri, vatandaşlık işlemleri vs. artık çığrından çıkmış vaziyette.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kuzey Kıbrıs’ta ikinci sınıf muamelesi görmeye başladılar. Böyle zorluklar çıkarılıyor. Bu zorluklar da maddi manevi büyük kayıplara yol açıyor. Yıldırım Bey ustamız 90 yaşında çok değerli, dünyaca tanınan biri. Sağlık problemleri nedeniyle sık sık Türkiye’ye gitmek zorunda kalıyor. Burada sağlık servisi alamıyoruz. Biz üst düzey gelir ikametiyiz, taşınmaz mal sahibi ikametiyiz. Bizim sağlık servislerinden faydalanma hakkımız yok. Sadece para ödeyerek burada kalma hakkımız var.

Dönüyoruz artık, bütün atölyelerimizi kapattık, yatırımlarımızı çekiyoruz. Taşınmazlarımızı da satılığa koyduk uluslararası platformlarda. Bizimki kumar parası değil, gece kulübü parası değil, uyuşturucu parası değil, iğneyle kuyu kazarak kazanılmış paralar bunlar. Servetimizi toparlayıp ülkemize, vatanımıza dönüyoruz”

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap