YDP Genel Başkanı Arıklı: “Bu ülkede bazı icraatlar her partiye mubah bize yasak”

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı ve Bayındırlık ile Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Ulukışla'da düzenlenen kitle toplantısında taşıma izinleri konusuna değinerek, "Bu ülkede bazı icraatlar her partiye mubah bize yasak" ifadesini kullandı.

Yayın: 21.01.2024 - 13:22

32 kez okundu

YDP Genel Başkanı Arıklı: “Bu ülkede bazı icraatlar her partiye mubah bize yasak”

Arıklı’nın yaptığı açıklamaya göre, bugüne kadar 23 bin civarında taşıma izni verildiğini belirterek, “Bu izinler gelmiş geçmiş bütün Bakanlıklar döneminde verildi, sıra YDP’ye gelince kıyametler kopuyor. Çünkü bazılarına göre YDP’liler bu ülkede hala eşit vatandaş değil. Onlar bazı hakları kullanamazlar. 23 bin izin geçmişte kimler tarafından hangi kriterlere göre verilmişse, yine aynı kurul, aynı tüzükle izinler vermiş. Ama dediğim gibi onlara mubah, bizlere günah” şeklinde konuştu.

Ayrıca, Genel Sekreter Talip Atalay da YDP’nin “Verilemeyecek hesabı” olmadığını ve partiyi yıpratmaya çalışan kesimlerin bulunduğunu ifade ederek, “Vatandaşın cebindeki parayı koruyabilmek ve ortaya icraat koyabilmek için verdiğimiz mücadelenin sonrasında yaşadıklarımızı siz de görün ve bize sahip çıkın” dedi.

YDP Genel Başkan Yardımcısı Turan Büyükyılmaz ise YDP’nin bir bakanlık ve iki milletvekili ile neler başarabileceğini gören kesimlerin rahatsız olduğunu belirterek, “Her YDP kurultayı döneminde bu tür saldırılarla YDP yıpratılmaya çalışılıyor” diye ekledi.

YDP’nin bir sonraki kitle toplantısının yarın akşam Güvercinlik köyünde yapılacağı ifade edildi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap