Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Veri politikamız ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları iletişim formu üzerinden bizlere sorabilirsiniz.
Gündemi yakala, kullanıcıların ve yazarların haberlerini takip et!
Ekonomi
Portallar
Eğitim
Bizi Takip Edin
Yayın: 26.01.2024 - 21:51
Güncelleme: 26.01.2024 - 19:46
64 kez okundu
“Hesabını Bilen Kıbrıs Finansal Okuryazarlık Projesi” adını taşıyan bu girişim, Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği tarafından desteklenmekte ve KMC Consulting tarafından yönetilmektedir.
Yenierenköy Erdoğan Hoşsöz Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitime, Yenierenköy ve Dipkarpaz’dan katılan kadınlar katılım gösterdi. Eğitim kapsamında, finansal kavramlar, hedefler belirleme, bütçe oluşturma, tasarruf yapma, doğru ve kontrollü harcama, birikim ve yatırım yapma konularında kadınlar bilinçlendirildi.
Açıklamada belirtildiğine göre, proje, toplumda finansal okuryazarlığın artırılmasına yönelik bir adım olarak tasarlanmış olup, Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği tarafından sağlanan finansal destek ile KMC Consulting tarafından hayata geçirilmektedir.
Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap
Henüz bildirimin bulunmuyor.