Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Bütçesi komitede kabul edildi

Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, 2 milyar 099 milyon 626 bin 600 TL olan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bütçesini kabul etti.

Yayın: 21.11.2023 - 10:48

116 kez okundu

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Bütçesi komitede  kabul edildi

Aynı komite, 82 milyon 042 bin TL olan Bilgi Teknolojileri Haberleşme Kurumu bütçesini de onayladı.

Bağımsız Milletvekili Jale Refik Rogers, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bütçesini eleştirerek, yolların standartlardan uzak, karanlık ve sürücülerin bilgisiz olduğunu ifade etti. Ayrıca, toplu taşımanın yetersizliğine ve Posta Dairesi’ndeki duruma dikkat çekti.

CTP Milletvekili Fazilet Özdenefe, bakanlığın bütçesinin etkisiz olduğunu, halkın Bakanı tanımadığını ve yapılan işlerin yetersiz olduğunu belirtti. Özdenefe, bütçedeki geçici işçi kalemiyle ilgili sorular sordu ve devletin sosyal medyadaki popülizminin gerçek eylemlerle ölçülmesi gerektiğini vurguladı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Enver Öztürk, AB ile yol güvenliği tüzükleri konusundaki işbirliğini açıkladı ve bütçedeki düzenlemeleri detaylandırdı.

Komite üyeleri, Posta Dairesi, limanlar, trafik ışıkları, meteoroloji ve diğer konularda eleştirilerde bulunarak bakanlığın icraatlarını sorguladı. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ise komite üyelerinin eleştirilerine teşekkür etti ve gündemdeki konulara değindi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap