Cumhurbaşkanı Tatar ve eşi Sibel Tatar “15 Kasım Cumhuriyet Resepsiyonu” verdi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 40. kuruluş yıl dönümü için düzenlenen "15 Kasım Cumhuriyet Resepsiyonu"na ev sahipliği yaptı.

Yayın: 16.11.2023 - 10:30

174 kez okundu

Cumhurbaşkanı Tatar ve eşi Sibel Tatar “15 Kasım Cumhuriyet Resepsiyonu” verdi

Konuk heyetler ve davetliler, Cumhurbaşkanlığı’nda gerçekleşen bu özel etkinlikte bir araya geldi. Tatar çifti, resepsiyona katılan konukları samimi bir şekilde karşılayarak etkinliği başlattı.

Resepsiyonda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu, KKTC’nin 40. Yıl Marşı’nı seslendirdi. Gecede ayrıca Mücahitler Marşı ve çeşitli türkülerle müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, konuşmasında KKTC’nin 40. yılına yakışır şekilde düzenlenen kutlamalara katılan herkese teşekkür etti. Devletin, Kıbrıs Türk halkının bağımsızlığı, özgürlüğü ve hürriyetinin simgesi olduğunu vurgulayarak, bağımsız bir yaşam için devletin güçlenmesinin önemine dikkat çekti. Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’ne devletin uluslararası alanda güçlenmesine yönelik sağladığı destek için teşekkür etti ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ı anarak KKTC’nin bağımsızlığını ilan ettiği tarihi anımsattı.

Cumhurbaşkanı, KKTC’nin uluslararası alanda bazı zorluklarla karşılaşabileceğini, ancak Kıbrıs Türk halkına uygun bir şekilde güçlü bir geleceğe yönelmelerinin görevleri olduğunu belirtti. Tatar, kutlamalara katılan tüm misafirlere teşekkür ederek konuşmasını, Denktaş’ın ünlü sözleriyle tamamladı: “Yürüyelim arkadaşlar, bu cumhuriyet bu eser bizimdir.”

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap