İstanbul Esenyurt’ta şok edici bebek cinayeti: Yeni doğan bebek, market poşetine konularak sokağa atıldı!

Esenyurt'ta şoke eden olay, yeni doğan bebeğini poşetle sokağa attı!

Yayın: 11.11.2023 - 03:41

49 kez okundu

İstanbul Esenyurt’ta şok edici bebek cinayeti: Yeni doğan bebek, market poşetine konularak sokağa atıldı!

Olay, Selahaddin Eyübbi Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, evinde doğum yapan bir kadın, komşularından market poşeti isteyerek bebeğini içine koyup bulunduğu evin camından sokağa attı. Olayın ortaya çıkması, sokaktan geçen bir vatandaşın poşeti açmasıyla gerçekleşti. İçinden yeni doğan bir bebek çıkan poşeti bulan vatandaş, hemen sağlık ve polis ekiplerine haber verdi.

İnan Ulutekin, çocuklarını okula götürürken, geçtiği sokakta yerde bulunan poşette ses ve kıpırdama farketti. Market poşetini yırtarak içine baktığında, yeni doğmuş bir bebeğin olduğunu fark etti. Bebeğin ağladığını ve üzerinde hiçbir şey olmadığını belirten Ulutekin, hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık ekipleri bebeği hastaneye götürdü, polis ise annenin peşine düştü.

Polis ekiplerinin ikna çalışmalarının ardından iki kadın evden çıkarılarak karakola götürüldü. Görgü tanığı İnan Ulutekin, “İki tane çocuğumu okula götürecektim. Tam o esnada bir ses geldi. Hayvan olduğunu düşündüm. Poşeti yırtıp baktım, bir tane bebek. Sağ yaşıyordu. Bir tane abla gelip battaniyeyle sardı. Polislere haber verdik. Bebek ağlıyordu, üzerinde hiçbir şey yoktu. Camdan çıkarmışlar atmışlar. Kendi çocuklarımı gözümün önüne getirdim. Gerçekten çok acıdım” şeklinde duygusal bir ifade kullandı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Büyükçekmece Adliyesi’ne sevk edilen şüpheli anne Suzan Ö., verdiği ifadesinde bebeği çıplak vaziyette poşete sarıp camdan aşağı attığını itiraf etti. Ancak, “Bunu yaparken annem uyuyordu. Doğum sırasında kanama oldu. Annemin polislerin kanlı eşyalar hakkında sorduğu soruya neden elinin kesildiği yönünde beyanda bulunduğunu bilmiyorum. Bebeği camdan bıraktığımda öleceğini biliyordum. Ancak kasten öldürmedim” dedi.

Bebeğin hastanede kaybedilmesi üzerine, şüpheli anne ve anneanne ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yaşanan trajik olayın detayları toplumda büyük bir üzüntü ve infiale neden olurken, soruşturma sürdürülmektedir.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap