KKTC’den sporcuların da katıldığı Türk Dünyası Özel Sporcular Spor ve Kültür Şenliği tamamlandı

Silivri Belediyesi ile Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu'nun iş birliğiyle bu yıl ilki düzenlenen Türk Dünyası Özel Sporcular Spor ve Kültür Şenliği, KKTC'den de sporcuların katılımıyla başarılı bir şekilde sona erdi.

Yayın: 28.10.2023 - 19:28

58 kez okundu

KKTC’den sporcuların da katıldığı Türk Dünyası Özel Sporcular Spor ve Kültür Şenliği tamamlandı

Etkinlik kapsamında, Türkiye, KKTC, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Macaristan, Kosova ve Kırgızistan’dan gelen yaklaşık 200 sporcu, masa tenisi, atletizm ve yüzme müsabakalarında heyecan dolu yarışlara imza attı.

İki günlük etkinliklerin sonunda, Türk Dünyası Özel Sporcular Spor ve Kültür Şenliği, renkli bir futsal gösteri maçı ile sona erdi. Avrupa Şampiyonu Down Sendromlu Futsal Milli Takımı ile eski futbolcular arasında gerçekleşen bu keyifli maçta, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED) Başkanı Birol Aydın gibi önemli isimler de sahadaydı. Veteranlar takımında ise Trabzonspor’un eski futbolcuları Tuncay Soyak, Abdullah Ercan, Emrah Eren ile Galatasaraylı eski futbolcular Hamza Hamzoğlu, Muhammet Altıntaş, Kadri Sancak gibi tanınmış sporcular yer aldı.

Türk Dünyası Özel Sporcular Spor ve Kültür Şenliği, sporun birleştirici gücünü bir kez daha vurgularken, sporcular arasında dostluk ve dayanışma ruhunun ön plana çıktığı anlamlı bir etkinlik olarak hafızalarda kaldı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap