Meclis Başkanı Töre, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i kabul etti

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Türkiye'nin ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve beraberindeki heyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 40. kuruluş yıl dönümü kutlamaları için ülkede ağırladı.

Yayın: 15.11.2023 - 16:20

40 kez okundu

Meclis Başkanı Töre, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i kabul etti

Töre, Meclis Şeref Salonu’ndaki kabulde, Özel’i yeni görevinden dolayı tebrik ederek 15 Kasım’da KKTC’de olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Töre, CHP’nin eski Genel Başkanı ve Barış Harekatı döneminin Başbakanı Bülent Ecevit’i saygıyla anarken, Kıbrıs meselesinin Türkiye’de partiler üstü bir konu olarak görülmesinden memnuniyet duyduklarını belirtti. 15 Kasım’ın sadece KKTC’nin değil, tüm Türk milletinin bayramı olduğunu vurgulayan Töre, KKTC’nin bağımsızlık ve cumhuriyetinden asla vazgeçilmeyeceğini dile getirdi.

Töre, Barış Harekatı sonrasında barış ve güven içinde birlikte yaşadıklarını vurgulayarak, Anavatan Türkiye ile kederde ve sevinçte her zaman birlikte olduklarını ifade etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise konuşmasında, yurt dışındaki ilk ziyaretlerini KKTC’ye yapma isteklerini belirterek, bu ziyaretin KKTC’nin kuruluş bayramına denk gelmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Özel, KKTC’yi “yavru vatan” değil, “kardeş ülke” olarak gördüklerini vurgulayarak, Kıbrıs konusunda daha fazla iletişimde bulunmayı amaçladıklarını söyledi.

Özel, KKTC’deki tüm siyasi partilerle yakın temas içinde olmak istediklerini belirterek, Cumhuriyet Meclisi’ne mensup milletvekillerine selamlarını iletti. Kabulde, Meclis Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe, Meclis İdari Amiri Milletvekili Yasemi Öztürk ve Meclis Başkanlık Divanı Üyesi Milletvekili Şifa Çolakoğlu da yer aldı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap