Özcan Özcanhan’ın tüm ödülleri KTSYD’ye armağan edildi

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD), kurucu başkanı merhum Özcan Özcanhan'ın hayatta iken kazandığı ödülleri ve kişisel eşyalarını ailesi tarafından KTSYD'ye bağışlandığını duyurdu.

Yayın: 30.10.2023 - 17:23

178 kez okundu

Özcan Özcanhan’ın tüm ödülleri KTSYD’ye armağan edildi

KTSYD Başkanı Necati Özsoy’un açıklamasına göre, Özcan Özcanhan’ın kardeşi Öner Cambaz ile gerçekleşen görüşme sonucunda, Özcanhan’ın evinde bulunan ödüller ve kişisel eşyalar, kurulacak bir müzede sergilenmek üzere KTSYD’ye teslim edildi.

KTSYD Başkanı Necati Özsoy, merhum Özcan Özcanhan’ın KTSYD, Kıbrıs Türk basını ve futbol dünyasına sağladığı büyük katkıları hatırlatarak, Özcanhan’ın adını ve anısını yaşatma amacında olduklarını belirtti. Özsoy, Özcanhan’ın ismini KTSYD genel merkezinde bulunan konferans salonuna verdiklerini ve kurulacak KTSYD Müzesi içinde merhum sporcunun özel bir köşesinde kazandığı çok değerli ödülleri ve kişisel eşyalarını sergilemeyi planladıklarını ifade etti.

Başkan Özsoy, daha önce açıkladığı faaliyet programında da belirttiği gibi, KTSYD içinde oluşturacakları müze ile Kıbrıs Türk spor basınına önemli katkılarda bulunmuş isimlerin anılarını gelecek nesillere taşımak istediklerini ve çağdaş müzecilik anlayışıyla geçmişten günümüze ışık tutmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap