Philip Morris’in hedefi: 2030’da sigarasız bir Kıbrıs

Güney Kıbrıs’ta yapılan ankete göre, nüfusun üçte biri sigara içiyor.

Yayın: 09.11.2023 - 01:16

49 kez okundu

Philip Morris’in hedefi: 2030’da sigarasız bir Kıbrıs

801 hane halkının katılımıyla gerçekleşen ankette, sigara içenlerin oranında geçen yıla göre %1,2’lik bir azalma kaydedildi. Sağlık endişeleri, ankete katılanların %86,6’sını etkiliyor, özellikle sigara içenlerin %79,8’i sağlık etkileri ve fiziksel durumlarını bırakma motivasyonu olarak belirtiyor.

İlginç bir bulgu olarak, sigara içmeyenlerin %61,1’i partnerlerinin sigara içme alışkanlıklarından rahatsızlık duyuyor, bu rahatsızlık faktörleri arasında duman kokusu, giysilere sinen koku, sigara içenin nefesi ve genel koku yer alıyor.

Anket ayrıca, sigara içenler arasında alternatif tütün ürünleri hakkında bilgi eksikliğini vurguluyor. Katılımcıların yalnızca %21,8’i bu alternatifler hakkında kapsamlı bilgiye sahip olduğunu iddia ederken, %80,9’u bu konuda yeterli bilgiye erişimin öneminin altını çiziyor.

Philip Morris Kıbrıs Genel Müdürü Stavros Drakoularakos, 2030’a kadar sigara içmeyen bir Kıbrıs hedefi koyduğunu belirterek, bu değişim için teknoloji ve bilimle yönlendirilen bir çaba gerektiğini vurguladı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap