Prof. Dr. Mustafa Tümer, DAÜ’yü Özbekistan’da temsil etti

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Tümer, Uluslararası Girişimcilik ve Sosyal Bilimler Kongresi'nde davetli konuşmacı olarak yer aldı.

Yayın: 18.11.2023 - 12:13

20 kez okundu

Prof. Dr. Mustafa Tümer, DAÜ’yü Özbekistan’da temsil etti

Kongre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden DAÜ, Özbekistan’dan Jizzakh State Pedagogical Institute, Kuzey Makedonya’dan Vizyon Üniversitesi, Türkiye’den Manisa Celal Bayar Üniversitesi, İstanbul Gedik Üniversitesi, İstanbul Nişantaşı Üniversitesi ve CEOTEKMER ile Kanada’dan Van Horne Kurumu iş birliğinde gerçekleşti.

“Cumhuriyetin 100. Yılında Türk Dünyası ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk” teması altında düzenlenen kongrede, DAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Tümer, diğer önemli konuşmacılarla birlikte yer aldı.

Kongrede, 25’ten fazla ülkeden 100’den fazla üniversitenin 1500’den fazla bildiri sunduğu belirtildi. Prof. Dr. Tümer, davetli konuşmacılar arasında yer alırken, Türkiye Cumhuriyeti Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar tarafından kabul edildi. Ziyaret sırasında, Prof. Dr. Tümer, Büyükelçi Bekar’a özel bir hediye olarak Kıbrıs’a özgü ipek kozası çerçeve takdim etti.

Ayrıca, Prof. Dr. Tümer, Kırgızistan Central Asian University yöneticileriyle bir araya gelerek, üniversiteler arası iş birliği olanaklarını değerlendirdi. Özbekistan Taşkent Mimarlık ve İnşaat Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya ile de buluşarak, iki üniversite arasında gerçekleştirilebilecek iş birliği fırsatlarını ele aldı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap