Sabırsızlıkla beklenen 2 özellik Whatsapp’a geliyor

Meta, WhatsApp uygulamasını sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor. Son olarak, şirket IP adreslerini gizleme özelliğini test ediyor ve aynı zamanda sesli ve görüntülü mesajlar arasındaki geçişleri kolaylaştırmak için yeni bir seçenek ekranı üzerinde çalışıyor.

Yayın: 19.10.2023 - 20:21

79 kez okundu

Sabırsızlıkla beklenen 2 özellik Whatsapp’a geliyor

Ayrıca, WhatsApp’ın test ettiği başka bir özellik sayesinde kullanıcılar konuşmaları tarih bazlı olarak arayabilecekler.

WhatsApp, şu anda iki yeni özelliğin geliştirilmesi üzerinde çalışıyor.

Beta kullanıcıları tarafından test edilen bu yeni özellikler sayesinde kullanıcılar, hem sesli hem de görüntülü mesajlar arasında daha sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilecekler. Ayrıca, eski konuşmalara daha kolay erişim sağlayabilmek için sohbetleri tarih bazlı olarak arama yapabilecekler.

İşte WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellikler:

  1. Sesli ve Görüntülü Mesaj Menüsü: WhatsApp, bir süre önce sesli mesajlarla birlikte görüntülü mesajları da gönderebilme özelliğini duyurmuştu. Ancak bazı kullanıcılar bu iki özellik arasında geçiş yaparken sorunlar yaşamıştı. Meta, bu sorunu çözmek amacıyla sesli ve görüntülü mesaj modları arasındaki geçişin daha anlaşılır bir hale getirilmesi üzerinde çalışıyor.
  2. IP Adresi Gizleme: Son olarak, “Aramalarda IP adresini koru” seçeneği ile WhatsApp, cihaz üzerinden yapılan aramaların kendi sunucuları üzerinden gerçekleştirilmesini sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu sayede, diğer kişilerin arama yaparken konum ve IP adresinizi bulmalarını engelleyecek.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap