Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırıyoruz. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Veri politikamız ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları iletişim formu üzerinden bizlere sorabilirsiniz.
Gündemi yakala, kullanıcıların ve yazarların haberlerini takip et!
Ekonomi
Portallar
Eğitim
Bizi Takip Edin
Yayın: 16.01.2024 - 17:22
Güncelleme: 16.01.2024 - 17:22
235 kez okundu
Malatya Gençlik ve Eğitim Derneği heyetiyle gerçekleştirdiği görüşmede Töre, Türkiye’nin önemine vurgu yaparak, Kıbrıs Türk mücahitleri ve halkının mücadelesiyle bu günlere geldiklerini belirtti.
Dernek Başkanı Ahmet Bayduz ise, Başkan Töre’nin Malatya’daki temaslarını hatırlatarak, şehrin selamlarını getirdiklerini dile getirdi. Töre’nin konuşmalarında vatanın bir bütün olduğu vurgusunu yaptığını ifade etti.
Töre, Türkiye’nin iki Cumhurbaşkanı İsmet İnönü ve Turgut Özal’ın Malatya kökenli olduğunu anımsatarak, şehrin milli ve manevi değerlere her zaman sahip çıkan bir yapısı olduğunu söyledi. Türk milletinin milli birlik ve beraberliğini savunan bir düşünceye sahip olduğunu vurgulayan Töre, anavatan Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) vazgeçilmez olduğunu kaydetti.
“Türkiye olmadan Kıbrıs Türk halkının milli mücadelesini devam ettirmesi mümkün değildir” ifadesini kullanan Töre, Kıbrıs Türk mücahitleri ve halkının mücadelesiyle bugünlere geldiklerini belirtti.
Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap
Henüz bildirimin bulunmuyor.