Sarayönü Meydanı’nda 36 yıllık lezzet: Lefkeli’nin Yeri

Lefkoşa Sarayönü'nün 63 yaşındaki sandviç ustası Hilmi Lefkeli tam 36 yıldır halka sandviçlerini sunuyor...

Yayın: 27.10.2023 - 21:48

79 kez okundu

Sarayönü Meydanı’nda 36 yıllık lezzet: Lefkeli’nin Yeri

Lefkoşa Sarayönü Meydanının müdavimlerinin vazgeçilmezi, 63 yaşındaki deneyimli sandviç ustası Hilmi Lefkeli, tam 36 yıldır Lefke’den Lefkoşa’ya gelerek haftanın 6 günü boyunca maharetli elleriyle lezzetli sandviçler hazırlıyor. Hilmi Bey, işini sürdürmenin verdiği mutluluğu ifade ederken, “İşimi çok seviyorum. 36 yıl daha ömrüm olsa yine gider gelirim” diyor.

Lefkoşa’nın tarihi Sarayönü meydanın’da, uzun yıllardır hizmet veren Hilmi Lefkeli’nin sandviççisi, yerel halkın ve ziyaretçilerin uğrak noktası haline gelmiş durumda. Müşterileri, hem kaliteli malzeme kullanımı hem de Hilmi Bey’in özenle hazırladığı lezzetler nedeniyle bu küçük dükkanı tercih ediyor.

Hilmi Bey’in 36 yıldır bu işi sürdürdüğüne tanık olanlar, onun sadakati ve işine olan sevgisi hakkında söyleyecek pek çok şey olduğunu belirtiyor. Kendisi, gülümsemesi ve enerjisi ile dükkanına gelen herkesi karşılıyor ve onlara damak zevklerine uygun özel sandviçler sunuyor.

Hilmi Lefkeli, yaptığı işin sadece bir geçim kaynağı olmadığını, aynı zamanda bir tutku olduğunu vurguluyor. Müşterilerine sunduğu enfes lezzetler, onunla birlikte uzun yıllardır hizmet veren bir aile geleneğinin bir parçası olduğunu belirtiyor.

Lefkoşa’nın bu sevilen sandviççisi, sadık müşterileri tarafından sadece lezzetleriyle değil, aynı zamanda samimi ve sıcak karşılamasıyla da biliniyor. Hilmi Bey’in “İşimi çok seviyorum. 36 yıl daha ömrüm olsa yine gider gelirim” sözleri, onun işine olan bağlılığını ve müşterilerine duyduğu sevgiyi yansıtıyor.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap

Yorumlar

Hasan Maden -  1 ay önce

Efsane lezzet.